logo
toggle nav
->Powrót

Ochronna folia na rower

Zdjęcie

Trwałe zabezpieczenie lakieru z ulty-nano

Odkryj tajniki ochrony swojego roweru dzięki folii PPF. Nasz blog zabierze Cię w podróż przez zalety i funkcje tej innowacyjnej folii, chroniącej Twój rower przed zarysowaniami, kamieniami i warunkami atmosferycznymi. Dowiedz się, dlaczego PPF to nie tylko zabezpieczenie, ale także sposób na utrzymanie Twojego roweru w nieskazitelnej kondycji. Przekształć swoje doświadczenie jazdy na rowerze dzięki naszym wskazówkom dotyczącym zabezpieczeń folią PPF."

Zabezpieczenie roweru folią na rower ochronną PPF (Paint Protection Film)ulty-nano jest przez wielu uważane za niepotrzebny element przy zakupie nowego roweru. Jedni nie wiedzą o istnieniu takiej usługi inni sądzą że jest to fanaberia, prawda jest taka że tak samo jak lakier w wymarzonym samochodzie tak lakier w ukochanym rowerze potrzebuje ochrony przed czynnikami które mogą w krótkim czasie doprowadzi do jego uszkodzenia a co za tym idzie nas do nerwicy przez ciągłe patrzenie na “porysowany” element naszego wymarzonego sprzętu.

Musimy mieć na uwadze że folia nie tylko ma zadanie chronić lakier przed rysami wyblaknięciem lub otarciami ale w głównej mierze ma ułatwić nam czyszczenie roweru po długich wycieczkach w różnych warunkach pogodowych. Wszystko to dzięki zastosowaniu warstwy Hydrofobowej a dodatkowy czynnik jakim jest samoregeneracja pod wpływem ciepła stawia ją ponad zwykłą folia o której myśli większość ludzi słysząc słowa “Może dodatkowo zabezpieczymy rower folią zanim się porysuje ?”.

Wysokiej jakości folia PPF

Rozmawiamy o profesjonalnej folii do zabezpieczenia która u wiodących firm na rynku zazwyczaj wykonana jest z alifatycznego poliuretanu TPU, dzięki czemu posiada wszystkie powyżej opisane cechy. Niestety na rynku znajdują się też inne produkty o wiele “tańsze” przez co jakość i cechy są gorsze a co za tym idzie aplikacja jest cięższa i efekt gorszy, ale każdy ma możliwość wyboru niestety tu cena = jakość. 

W sosnowieckim serwisie gdzie pracuje występują w wersjach matowych i połysku, o różnych grubościach są też takie gdzie posiadają bezpośrednio nadrukowaną grafikę lub wzór. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Ja osobiście używam folii PPF SSC od firmy Ulty-Nano Europe która w mojej opinii jest jedną z najlepszych do aplikacji na tak ciężkie obłe elementy jakie posiada rower. Mocny klej, podbicie koloru o 40% , różne grubości to tylko część zalet jakie zauważyłem po dłuższym czasie używania tego produktu. Dodatkowo folia matowa posiada efekt “mrożenia lakieru” który niewątpliwie jest tym czego szuka klient kiedy chce zachować oryginalność i niestandardowy wygląd swojego roweru. 

Niewątpliwie oklejanie roweru jest  dodatkiem do całości i nie zawsze jest rzeczą niezbędną ale musimy mieć na uwadze że w dzisiejszych czasach kiedy jakość produktów bazowych, oszczędności i jakość wykonania są w coraz gorszej kondycji, to wszystko przekłada się na efekt końcowy. Lepiej jest mieć na coś wpływ i cieszyć się, szanować, produkt na który wydaliśmy dużo pieniędzy niż świeżo po zakupie zniszczyć go i udawać że nam nie zależy.
 

Kontakt

instagram
Oklej Bajk Tomasz Buszewski
ul. Juliusza Słowackiego 6
41-219 Sosnowiec